ładowanie
Pomoc humanitarna, wspierana przez nasze Stowarzyszenie, trafiła już do rannych pacjentów

Dobre wieści dotarły do nas zza ukraińskiej granicy. Pomoc humanitarna, wspierana przez nasze Stowarzyszenie, trafiła już do rannych pacjentów z obwodów: donieckiego i charkowskiego. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, dziękujemy w imieniu własnym oraz w imieniu lekarzy i pacjentów z Punktów Stabilizacyjnych w wyżej wymienionych obwodach

A wszystko zaczęło się tak…

Liudmyla Yurchenko – wolontariuszka SIEW wyszła z inicjatywą zorganizowania zbiórki podstawowej odzieży dla ukraińskich placówek medycznych, leczących rannych żołnierzy. Jednostki te borykają się bowiem nie tylko z brakiem leków i aparatury medycznej, ale głównie z deficytem artykułów pierwszej potrzeby – jak bielizna dla pacjentów.

Przy pomocy pani Katarzyny Perdzyńskiej-Zarzeczny z Urzędu Miasta w Kielcach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach oraz partnerskiej organizacji Podilska Gromada z Winnicy w Ukrainie, udało się zorganizować zbiórkę odzieży (kilkaset sztuk: bielizny, T-shirtów itp.) oraz dostarczyć paczki na Ukrainę.

Jako, że Stowarzyszenie Integracja Europa Wschód otrzymało oficjalne podziękowania od pacjentów i lekarzy z Punktów Stabilizacyjnych z obwodów: donieckiego i charkowskiego, z przyjemnością przekazuje je tym wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji.

Źródło: Miasto Kielce, Podilska Hromada

Radio internetowe
UWAGA! Przeglądasz wersję archiwalną 2023