ładowanie
Spotkanie z pisarzem Maksem Kidrukiem w Kielcach

Długo oczekiwane spotkanie z pisarzem Maksem Kidrukiem w Kielcach!

Kiedy: 26 października, 17: 00

Gdzie: Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców ul. Sienkiewicza 78A

Współorganizator: Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód

Wstęp jest bezpłatny, ale pod warunkiem wcześniejszej rejestracji:
https://darkages.maxkidruk.com/tur-2023-kelcze/

 

Ukraiński pisarz, popularyzator nauki i wydawca Maks Kidruk odwiedzi Kielce w ramach europejskiej trasy promującej powieść " Kolonia "- pierwszą książkę z cyklu science fiction "Nowe Ciemne Wieki".

Podczas spotkania Maks Kidruk opowie o "fundamencie" historii - zmianach politycznych i klimatycznych na Ziemi na początku XXII wieku, postępach naukowych i technologicznych, rozwoju medycyny, konsekwencjach wojny rosyjsko-ukraińskiej. Porozmawiamy również o kolonizacji Marsa i kataklizmach społecznych, które ogarną kolonie na Czerwonej planecie z ponad setką tysięcy ludności.

„To fantastyka o brutalnych, realistycznych i naukowych podstawach, w której przedstawiłem jeden z najgorszych scenariuszy przyszłości. I prawdopodobnie wam się nie spodoba. Ale celowo zaczynam tę rozmowę, żeby fikcyjny obraz nie stał się rzeczywistością” – tak o wydarzeniu opowiada sam autor.

Ponadto Maks Kidruk prezentuje non-fiction książki wydawnictwa "Brodaty Tamarin" i historię o tym, jak uruchomić udane Wydawnictwo na Ukrainie podczas inwazji na pełną skalę.

Po prezentacji będzie można kupić powieść "Kolonia" i inne książki wydawnictwa, zdobyć autograf, zrobić zdjęcie. 

Język wydarzenia – ukraiński

 

Partner: fundacja charytatywna „Biblioteczny Kraj”

Radio internetowe
UWAGA! Przeglądasz wersję archiwalną 2023